• Profil školy

• O našej materskej škole... Materská škola Lemešany poskytuje celodennú výchovnú a vzdelávaciu starostlivosť deťom od 3. do 6. rokov a deťom s odkladom školskej dochádzky. MŠ má prevádzku v dvoch budovách - stará a nová MŠ. Stará MŠ je situovaná v centre dediny za obecným úradom. Súčasťou areálu je parkovisko a školská záhrada s bohatou zeleňou, okrasnými kvetmi, detským ihriskom a senzomotorickým chodníkom v tichej lokalite obce. Školský dvor je dostatočne veľký a poskytuje dostatok priestoru na rôzne pohybové aktivity a akcie organizované MŠ. Deti majú možnosť učiť sa pestovať zeleninu, bylinky a kvety vo vytvorenom záhone. Detské ihrisko je vybavené pieskoviskom s prístreškom, ekovláčikom, záhradným domčekom, šmýklavkou a pružinovými hojdačkami. MŠ je rodinného typu. V budove sa nachádzajú 2 triedy najmladších deti, miestnosť na poobedňajší odpočinok detí, na pohybové a relaxačné cvičenia, umyváreň a kuchyňa na výdaj stravy. Nová MŠ je súčasťou areálu ZŠ v tichej lokalite v blízkosti lesa. MŠ disponuje rozsiahlými modernými priestormi troch tried, troch spálni a troch samostatných umyvární s priestorom slúžiacim na osobnú hygienu a toaletami, ktoré sa nachádzajú na poschodí s nepríznanými stropmi a s pohybovo - relaxačnou miestnosťou, ktorá slúži ako telocvičňa, herňa a miestnosť na rôzne kultúrne podujatia a akcie. Na prízemí sa nachádza jedna trieda so spálňou a umyvárňou, dvomi priestrannými jedálňami, moderne vybavenou kuchyňou a miestnosťami pre personál. Celá budova je vykurovaná podlahovým kúrením. V rámci areálu MŠ sa nachádza detské ihrisko s pieskoviskom, hojdačkami, domčekmi, šmýkľavkou a bohatou zeleňou. Celý areál je monitorovaný kamerovým systémom. Pred budovou sa nachádza malé parkovisko pre zamestnancov MŠ. MŠ je vybavená bezbarierovým prístupom a jedným miestom na parkovanie.

• Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

• Základná škola s materskou školou Lemešany
      • Lemešany 275 082 03 Lemešany Slovakia